Stomatologia

Stomatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających, a także stawu skroniowo – żuchwowego człowieka. Wyróżniane są różne dziedziny stomatologii, takie jak: stomatologia zachowawcza, dziecięca, endodoncja, ortodoncja, protetyka, a także nowoczesna implantologia.

umów
wizytę

tel: 226887296

implantologia

Jedną ze specjalizacji, do której stomatolodzy Vita-Smile przywiązują szczególną wagę jest implantologia. Jest ona najbardziej naturalnym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na odtworzenie funkcji zęba własnego, który w jakimś stopniu został uszkodzony lub w przypadku braku jednego, a nawet kilku zębów. Działanie to pozwala na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Implanty są wykonywane z tytanu i służą jako sztuczny korzeń, który stanowi podstawę do odbudowy zęba. Poprzez właściwości materiału, z którego jest on zrobiony, nie stanowi w żaden sposób zagrożenia dla zdrowia pacjentów, a także szybko integruje się z kością.

Dlaczego implantologia jest
najlepszym rozwiązaniem?

  • skutecznie odtwarza czynności żucia
  • zapewnia trwały wynik leczenia
  • wysoki komfort użytkowania
  • brak odczucia dyskomfortu w przypadkach jedzenia,
  • mówienia, czy odczuwania smaku potraw
  • pozwala zachować estetyczny wygląd zębów

ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która wykorzystywana jest w przypadku leczenia wad zgryzu, a także w korygowaniu nieprawidłowo ustawionych zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykwalifikowani ortodonci z Vita-Smile dbają o to, żeby dolne i górne zęby były ustawione w odpowiedni sposób, a także wpływają na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

Najczęstszym sposobem leczenia ortopedycznego jest wykorzystanie aparatów ortodontycznych. Istnieje ich kilka rodzajów, a różnią się one między sobą rodzajami, technologią i czasem długością trwania leczenia. Pamiętajmy,
że każdy aparat dedykowany jest nieco innej wadzie zgryzu, zatem tylko kompleksowo przeprowadzone badanie diagnostyczne pozwoli na dobranie odpowiedniego rodzaju.

Jakie rodzaje aparatów możemy wyróżnić?

  • aparaty stałe
  • aparaty wyjmowane
  • aparaty ortodontyczne

W klinice dentystycznej Vita-Smile nasi specjaliści zadbają o komfortowe i efektywne leczenie z zakresu opieki dentystycznej. Indywidualne podejście pozwala na odpowiednią diagnozę, a co za tym idzie – rozwiązanie każdego problemu dotyczącego jamy ustnej. Sprawimy,  że zdrowe i piękne uśmiechy zagoszczą na Pańskich twarzach!

 

zapraszamy


TELEFONY

(22) 783 00 16 Sulejówek
(22) 416 48 58 Zielonka

ADRESY

Kombatantów II Wojny Światowej 85 - Sulejówek
Jagiellońska 6 - Zielonka