Diagnostyka stomatologiczna

Diagnozowanie w stomatologii może odbywać się już podczas oględzin zębów i jamy ustnej przez lekarza, czasem jednak problem ukryty jest głębiej i jego prawidłowe określenie wymaga dodatkowych badań. Ważną funkcję pełni wtedy badanie radiologiczne, które pozwala uzyskać szczegółowe informacje na temat problemu stomatologicznego pacjenta. Podstawową zasadą każdego stomatologa zanim przystąpi do leczenia pacjenta jest dokładne zapoznanie się ze zdjęciem RTG jamy ustnej. Dzięki temu stomatolog jest w stanie dokładnie określić stan uzębienia ale także to co się dzieje obok zębów. Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy zdjęcie jest dobrej jakości. Dzięki najnowocześniejszej aparaturze nasi stomatolodzy na podstawie rentgenodiagnostyki planują leczenie pacjenta.

W naszej klinice dzięki cyfrowej rentgenodiagnostyce wykonywane są:

  • Zdjęcia rentgenowskie zębów we wszystkich projekcjach
  • Zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne)
  • Zdjęcia panoramiczne dziecięce
  • Zdjęcia cefalometryczne (odległościowe twarzoczaszki)
  • Zdjęcia zatok w projekcji AP i PA
  • Zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych
  • Zdjęcia zatok obocznych nosa
  • Zdjęcia wewnątrz ustne zęba: celowanego (punktowego), skrzydłowo-zgryzowego

Dzięki wysokiej klasy aparaturze do diagnostyki stomatologicznej zapewniamy państwu nie tylko wysoki poziom naszych usług, ale również pełną wygodę. Ponadto funkcjonalność cyfrowych aparatów rentgenowskich zapewnia precyzyjne pozycjonowanie pacjenta co gwarantuje idealna jakość zdjęcia, nawet gdy pacjent nieumyślnie wykona ruch głową. Podczas wykonywania zdjęcia nie zwiększa się czas jego robienia i siła promieniowania, nawet jeśli pacjent nie jest precyzyjnie ustawiony. Co ważne, zdjęcie dostępne jest od razu po wykonaniu i wyświetla się na ekranie monitora, co znacznie przyspiesza proces leczenia pacjenta.

Dzięki dokładnej diagnostyce i weryfikacji komputerowej nasi lekarze gwarantują najwyższej jakości zabiegi.

CM Vita-Medica dysponuje najnowocześniejszymi aparatami w pełni cyfrowymi. Są to: Codac 9000 z cefalostatem oraz Vatech PAX Primo.

Ceny diagnostyki Stomatologicznej

Cefalo  boczne (CM Sulejówek) 80,00zł 
Pantomogram (CM Sulejówek) 100,00zł 
Pantomogram (CM Warszawa) 100,00zł
Pantomogram (Pacjenci CM Sulejówek) 90,00zł
Pantomogram (Pacjenci CM Warszawa) 90,00zł
RTG zęba 30,00zł