Zadzwoń i umów się na wizytę!Sulejówek tel: 22 783 00 16Zielonka tel: 22 416 48 58

Ząb za ząb – era implantów

Implantologia to dziś najnowocześniejsza, najlepsza i najszybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii, zajmująca się trwałym uzupełnianiem braków w uzębieniu.
XXI wiek to zdecydowanie era implantów, które stopniowo wypierają protetykę – i mają do tego solidne argumenty.
Dlaczego implanty zębowe cieszą się taką popularnością?
Poniżej lista ich największych zalet.

1. IMPLANTY NAŚLADUJĄ NATURĘ

Implanty do złudzenia przypominają zęby naturalne: w wyglądzie, dotyku, zachowaniu i funkcji.
Dla otoczenia są nie do odróżnienia od zębów prawdziwych.
Pacjent po ich wszczepieniu i procesie integracji implantu z kością także nie odczuwa żadnej różnicy w porównaniu do zębów prawdziwych.
Ponadto, implanty zębowe nie psują się, nie są podatne na próchnicę, pozwalają na normalne gryzienie i żucie potraw i nie odczuwa się obecności ciała obcego w jamie ustnej, jak w przypadku innych rozwiązań protetycznych.
Implanty umożliwiają trwałe odtworzenie pełnego uzębienia z zachowaniem wszystkich zalet i eliminacją wad zębów naturalnych.

2. ZBUDOWANE Z NAJLEPSZYCH, PRZYJAZNYCH DLA ORGANIZMU MATERIAŁÓW

Implanty zbudowane są z:
Korony – odpowiednika widocznej zębiny i naturalnego szkliwa
Łącznika – śruby mocującej koronę do implantu, który odpowiada rdzeniowi w naturalnym zębie
Implantu właściwego – elementu, odpowiadającego korzeniowi zęba prawdziwego, który zostaje umieszczony w kości żuchwy lub szczęki.
Sam implant, który wszczepia się w kość pacjenta, to element wykonany z tytanu, który jest biozgodny z tkankami ludzkimi, zupełnie nieszkodliwy i nie powoduje reakcji niepożądanych na ciało obce.
Implant w miarę upływu czasu nie podlega także korozji ani nie wymaga wymiany.

3. ROZWIĄZANIE NA LATA

Implantologia opiera się na procesie ostointegracji, czyli zdolności kości do obrastania pewnych materiałów, np. tytanu. Proces ten trwa zazwyczaj od 3 do 8 miesięcy, w zależności od możliwości adaptacyjnych organizmu i szybkości wzrostu kości.
Po zakończeniu tego procesu implant nie rusza się, a organizm pacjenta traktuje implant, jak naturalny korzeń zęba.
Implanty mają za zadanie służyć pacjentowi do końca życia.
Przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny, implant jest praktycznie niezniszczalny.

4. BEZBOLESNOŚĆ ZABIEGU

Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny.
Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

5. MOŻNA JE ZASTOSOWAĆ OD RAZU PO UTRACIE ZĘBA

Ubytki po zębach powinny być uzupełniane jak najszybciej, zanim zęby sąsiadujące z niewypełnioną luką zaczną się przechylać lub obracać. Mogłoby to powodować wady zgryzu albo, co gorsza, zanik kości w obrębie szczęki lub żuchwy, co uniemożliwi założenie implantów w przyszłości.
Implantologia umożliwia natychmiastowe uzupełnienie braków w uzębieniu i zapobieżenie dalszej degradacji narządu mowy i żucia.

6. MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA U KAŻDEJ OSOBY DOROSŁEJ

Z implantów mogą korzystać osoby w każdym wieku powyżej 19. roku życia*. Decydujący jest tutaj nie wiek pacjenta, a stan kości w miejscu brakującego zęba.
Osobom starszym bardzo często polecane są implanty zębowe w celu stabilizacji pozostałych zębów naturalnych i zaczepieniu na nich protez. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre w przypadku osób, u których doszło już do znacznego zaniku kości.
*Ostatecznie o możliwości zastosowania implantologii u konkretnego pacjenta zawsze decyduje lekarz po wstępnym wywiadzie i wykluczeniu przeciwwskazań.

7. IMPLANTY POSIADAJĄ GWARANCJĘ PRODUCENTA

Każdy producent implantów daje dożywotnią gwarancję na swój produkt. Jeśli założony implant jednak uległby zniszczeniu podczas normalnego użytkowania, zostanie wymieniony na nowy na koszt producenta.

Implanty do najdoskonalsze odwzorowanie zębów naturalnych, wykonane z najlepszych możliwych materiałów.
Implantologia pozwala na cieszenie się pełnym i pięknym uśmiechem w każdym wieku, przy zachowaniu wszystkich funkcji prawdziwych zębów.

TELEFONY

(22) 783 00 16 Sulejówek
(22) 416 48 58 Zielonka

ADRESY

Kombatantów II Wojny Światowej 85 - Sulejówek
Jagiellońska 6 - Zielonka